Ana Sayfa / Dini Bilgiler / Amasya İftar Saatleri (Ramazan İmsakiyesi 2018)
dini bilgiler
dini bilgiler

Amasya İftar Saatleri (Ramazan İmsakiyesi 2018)

 

Amasya 2018 Ramazan iftar saatleri saat kaçta? 2018 Ramazan imsakiyesi (2018 Ramazan İftar Vakitleri), Amasya sahur vakitleri, Amasya ezan ve namaz saatleri web sayfamızda. Ramazan bayramı ne süre kutlanacak? Amasya Ramazan Bayramı saat kaçta? İşte Amasya Ramazan imsakiyesi 2018 ve tüm ayrıntılar…

AMASYA RAMAZAN İMSAKİYESİ (İFTAR VE SAHUR SAATLERİ)

11 Ayın Sultanı 2018 yılı Kutsal Ramazan Ayı 16 Mayıs 2018 Çarşamba günü başlıyor. 14 Haziran 2018 Perşembe günü Ramazan Ayı‘nın son günü olacak. 15 Haziran 2018 Cuma günü ise 2018 Ramazan Bayramı‘nı kutlayacağız. Bizde 2018 Amasya Ramazan imsakiyesi‘ni sizler için hazırladık.

Amasya iftar ve sahur saatleri (vakitleri) ve Amasya Bayram namazı saati bilgilerini internet sitemizden takip edebilirsiniz.

Hoşgeldin 2018 Kutsal Ramazan Ayı…

RAMAZAN AYINDA OKUNACAK İFTAR DUASI

“Allahumme kir sumtu ve bike amentu ve aleyke tevekkeltu veala rizkike eftertu”

(Allahım! Senin Rızan İçin Oruç Tuttum Sana Güvendim, Senin Rızkın ile Orucumu Açtım.)

” Hamd Olsun Verdiğin Nimetlere, Sıhhat ve Afiyet ile. Allahım beni, Anamı, Babamı ve Tüm Mü’minleri Bağışla (Amin)”

2018 AMASYA RAMAZAN İMSAKİYESİ

 

2018 Amasya Ramazan Bayram Namazı: 15 Haziran Cuma Günü Saat: 05:50

Not : 26 RAMAZAN’I 27 RAMAZAN’A bağlayan gece Kadir Gecesi olarak algı edilecektir. Bu yıl Kadir Gecesi, 10 Haziran Pazar akşamını 11 Haziran Pazartesi gününe bağlayan geceye denk gelmektedir.

Amasya 2018 Ramazan İmsakiyesi tablosunda yer edinen tüm veriler Diyanet İşleri Başkanlığının Resmi web sitesinden alınmıştır.

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Dost isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

dini bilgiler

Alanya İftar Saatleri (Ramazan İmsakiyesi 2018)

Alanya İftar Saatleri (Ramazan İmsakiyesi 2018)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir