Ana Sayfa / Evcil Hayvanlar / Bullmastiff Nasıl Beslenir?

Bullmastiff Nasıl Beslenir?

Bullmastiff Nasıl Beslenir?

Bullmastiff Nasıl Beslenir?

 

 

Mastiff ve bulldog köpek ırklarının birleştirilmesi ile elde edilmiş melez bir ırk olan bullmastiff, kırışık yüzlü, basık burnu ve büyük kafası ile fazlaca kuvvetli bir köpektir. Gözleri yuvarlaktır ve çoğu zaman koyu kahverengidir. Yaşam süreleri 8-10 yıl arasındadır. Sahibine fazlaca bağlıdır ve devamlı sevgi görmek ister.Sahibi ile içinde sevgi temelli bir bağ kurar.

Genel Özellikleri

Bullmastiff  bazı zamanlarda inatçı olsa da genel anlamda sıcakkanlı, sadık, cana yakın ve korkusuzdur. Sahibini koruması ve egemenlik alanındaki bekçilik iç güdüsü neredeyse mükemmele yakındır. Vücut yapısı oldukça iri ve kuvvetli olsa da hantal bir köpek değildir. Üstüne gidilmediği ya da alanına girilmediği sürece insanlara karşı saldırgan davranışlar sergilemez. Sadece öteki köpeklere karşı saldırgan ve tavizsizdir. İlk doğduğu andan itibaren öteki köpek ırklarıyla birlikte büyürse saldırganlığı giderilebilir.

Bullmastiff apartman dairesinde ve bahçede beslenebilir. Evde beslemek için her gün tertipli olarak egzersiz yapması neredeyse bir zorunluluktur. Enerjisini boşaltabilmesi için uzun geziler yapması gerekir. Geziler esnasında sahibinden önünde adım atması ve tasmayı çekmesi sık karşılaşılan bir durumdur. Sahibiyle eş zamanlı adım atması ve enerjisini denetim edebilmesi için hususi eğitim verilmesi gerekir. Bekçilik için de hususi itaat eğitimine gerekseme duyar. Kısa ve sert tüylere haiz olduğundan haftada 1 kez fırçalanması tüy bakımı açısından çoğu zaman yeterlidir.

Beslenme

Bullmastiff ırkı özenli beslenmeye ve tertipli egzersizlere ijhtiyaç duyar. İri bir köpek olan bullmastiffin kilo kontrolünün sağlanabilmesi için baytar doktor kontrolünde hususi mamalarla beslenmesi gerekir. Seçilecek mamaların günlük alması ihtiyaç duyulan kaloriyi ve hem de tüy ve kemik sağlığı için lüzumlu protein, vitamin ve mineral ihtiyacını karşılaması gerekir. Bu yüzden yiyecek artıkları ya da bilinçsiz hazırlanmış mamalar başta aşırı kiloluluk olmak suretiyle ırkın yatkın olduğu bazı hastalıklara zemin hazırlayabilir.

Bullmastiffin pişmeden et ile beslenmesinden kaçınılmalı, haşlama kemikli et ayda bir kez ödül olarak verilmelidir. Bullmastiff tavuk etine karşı hassastır. Tavuk etinin pişmiş ya da pişmeden olarak yedirilmesi deri ve tüy problemlerine niçin olur. Belirlenen ölçeklerin dışına çıkılması ya da tertipli egzersiz yapılmaması halinde, baytar doktor kontrolünde rejim uygulanması gerekebilir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

evcil hayvanlar

Yavru Kedi Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Yavru kediler yaşamlarının bu ilk haftalarında çok daha fazla ilgiye ve özene ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle evinize getirdiğiniz yavru kedinizin bakımı için öncelikli olarak yapılması gerekenleri bu yazımızda paylaşıyoruz.

yorumlayın

  1. Top 3 free furniture los angeles -> outdoor furniture
    Our online store international company provides discount, write in an online chat.At the present time you are in best Our оnline store specialized firms in Bel air products for garden and home use and office modern lighting stores los angeles. Firm sells over 5000 products for a country house and houses or cafe-bar and piece of furniture.Natural tree, the that are used for the purpose products, has at its disposal reliability and wear resistance, delightful external data. All pieces of furniture processed particular compounds, because of which their surface does not absorb water, resistant to extremes temperature and influence of the sun. Wicker furniture excellent retains its functions even in cafe in open spaces. We catalog for you offered photographs furniture for dining room, hall, bedroom, children’s room, as well as intended for storage of things – cabinets, chests of drawers and many others. We are waiting client visit our large online store, company in Miracle milethat appreciates all of its shopper. On portal our store you waiting colossal choice at cost. Our catalog contains price lists, Label data about types details potential kinds complete modules.Each item furniture produced directly from factory manufacturer. Decrease prices on Label achieved based on the absence of trade floor space, for rent which necessary pay and smallest staff workers. Minimum costs enable to establish affordable prices for every buyer for all groups goods. Want update your interior? Read carefully the news products home from modern collection, in her represented as products with colorful floral patterns and colors and products with chic texture finish metallic. Furniture Items for the garden is rightfully considered necessary attribute each modern housing. In the presented store online you can buy reliable furniture for garden and home in SANTA MONICAto you all furniture at desired time day.Prices, that provides online shop furniture items BEL AIR AND HOLMBY HILLS very visitor.As a rule small fee may cause certain questions regarding good quality products affordable modern contemporary furniture. The catalog which filled diverse items furniture composes only first-class factory products.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir