Ana Sayfa / Etiket Arşivi: 1. Aşama

Etiket Arşivi: 1. Aşama

Erasmus Nasıl Yapılır?

egitim

Erasmus programı kültürel ve akademik anlamda öğrenci değişimini amaç edinen, her sene karşılıklı öğrenci deşiminin gerçekleştiği bir Avrupa Birliği değişim programdır. Avrupa Birliği'ndeki üniversitelerin kültürel ve akademik yönden paylaşımını esas alan bu program katılımcı öğrencilere güzel bir deneyim sunar. Erasmus, Avrupa Birliği değerlerinin yaşatılması, kültürel değişim yoluyla Avrupalı öğrencilerin bu değerleri tanıması ve paylaşmasını amaç edinir. Erasmus Programı öğrencilik yıllarında kullanılabilecek en güzel programlardan biridir. Farklı bir ülkede bir dönem veya bir akademik yıl boyunca eğitim alabilir, kültürel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Erasmus Programı çerçevesinde üniversitelerin farklı ülkelerde farklı üniversiteler ile anlaşmaları bulunur. Fakültenizin anlaşmalı olduğu üniversitelere gidebilirsiniz. Peki Erasmus'a nasıl başvurulur?

Devamını Oku »

Finansal Risk Yönetimi Nasıl Yapılır?

evcil hayvanlar

Globalleşme ve teknolojinin gelişmesi ile şirketler hızlı bir şekilde kararlar almaktadırlar. Alınan bu hızlı kararlar piyasalardaki dalgalanmalara sebep olmaktadır ve bu dalgalanmalar, şirketlerin amaçlarına ulaşmada bir risk yaratmaktadır. Bundan dolayı şirketler analizlerini etkin bir şekilde gerçekleştirip, amaçlarına ulaşmayı engellemeyecek olan risk seviyesini belirlemeli ve uygun stratejiyi belirlemelidirler. 

Finansal Risk Yönetiminin uygulanmasında beş aşama bulunmaktadır :

Devamını Oku »

IELTS’e Nasıl Kayıt Olunur?

Açılımı International English Language Testing System olan sınav, İngilizce'nin kullanıldığı her alanda geçerliliği kabul edilen bir ölçme sistemidir. British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) kurumları tarafından sınav soruları ortaklaşa hazırlanır. 

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE