Ana Sayfa / Evcil Hayvanlar / Fransızca Öğrenme Teknikleri

Fransızca Öğrenme Teknikleri

Fransızca Öğrenme Teknikleri

Fransızca Öğrenme Teknikleri

 

 

 

 

 

Daha iyi bir kariyer, toplumsal hayatta başarı yada kişisel gelişimi sağlamak için yabancı dil bilmek oldukca önemlidir. Günümüzde en oldukca tercih edilen ikinci yabancı dil Fransızcadır. Bu makalede Fransızca öğrenme tekniklerine değinilecek ve bu dili daha kolay öğrenmenin püf noktalarına yer verilecek.

Fransızca’yı hakikaten öğrenebilmek için öğrenme tekniklerini sıkıcılıktan kurtararak işe adım atmak gerekmektedir. Yeni bir dil karşısındaki önyargılar bir kenara bırakılmalı ve Fransızca öğrenmenin can sıkan değil aksine keyifli olacağına dair bir inanç geliştirilmelidir.

Yanlış Konuşmaktan Çekinmeyin

Fransızca’yı eğitiminin hemen hemen başındayken bu dili kusursuz bir halde konuşmaya adım atmak mümkün değildir. Hata yapmaktan çekinmeden Fransızca cümleleri yanlış da olsa söyleniş etmekten çekinilmemelidir.

Anlamadığınızda Ne olursa olsun Problem

Fransızca öğrenme aşamasında anlaşılmayan mevzular kesinlikle sorulmalıdır. Bu, okunan bir metindeki sözcük, bir sözcüğün söylenişi yada bir cümlenin anlamı olabilir. Anlaşılmayan noktada karşı taraftan anında dönüş alınmalıdır.

Fransızca’yı İlgi Alanlarınızla İlişkilendirin

Fransızca’ya karşı ilgiyi artırmanın yolu bu dili kişinin kendi ilgi alanlarıyla ilişkilendirmesidir. Fotoğrafa meraklı birinin bu alanla ilgili Fransızca kaynaklara yönelmesi, Fransızca emek harcama notlarını fotoğrafla ilişkilendirmesi son aşama pozitif olacaktır. Şahıs, ilgi duyduğu alanla ilgili Fransızca kelimeleri daha kolay ezberleyecektir.

Fransızca Kulak verin ve Fransızca Konuşun

Fransızca öğrenme tekniklerinde etkin dinleme oldukca önemlidir. Devamlı Fransızca müzik dinlemek, film seyretmek yada Fransızca kelime, cümle tekrarlarının olduğu ses kayıtlarını dinlemek kulağın bu dile olan yatkınlığını geliştirecektir. Etkin dinleme, devamlı Fransızca konuşma çabasıyla da kesinlikle desteklenmelidir. Dinlenen kelime ve cümleler, kişinin kendisi tarafınca da kesinlikle söyleniş edilmelidir. Fransızca bilen arkadaşlarla da telefonda yada web üstünden Fransızca konuşma pratikleri yapılmalı, kelimelerin telaffuzunda yapılacak yanlışları karşı tarafın düzeltmesi istenmelidir.

Akıl Notları Tutun

Fransızca ile ilgili akla gelen her kelime, cümle, data yada sual derhal not alınmalı ve bunlar araştırılmalıdır. Bunun için ufak bir not defteri yada cep telefonu kullanılabilir. Günlük yaşamda her an Fransızca ile ilgili tutulacak notlar bu dil ile olan etkileşimi de canlı tutacaktır.

Sabırlı olunduğunda ve tertipli bir emek harcama gerçekleştirildiğinde Fransızca hepimiz tarafınca birkaç ay içinde temel düzeyde öğrenilebilir. Yeni bir yabancı dil öğrenmek mesleki anlamda bizlere katkı sağlarken dünyayı daha geniş bir açıdan anlamlandırabilmemizi de elde edecektir. Ek olarak ilgi duyduğumuz alanlarla ilgili yalnız kendi dilimizdeki değil Fransızca’daki kaynakları araştırma olanağına da haiz oluruz.

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

evcil hayvanlar

Kedi Aşı Takvimi Haftalık ve Aylık

Kedi Aşı Takvimi Haftalık ve Aylık Kediler de minimum bizim kadar dış dünyadaki virüs ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir